Zimowa siatka Katowic i Wrocławia  

Dodane 29 Listopad - 2012 - kategoria: Podróże

Siatka połączeń RyanairKatowicki port lotniczy dla swoich klientów przygotował bardzo ciekawą ofertę w okresie od pierwszego listopada 2012 do 31 marca 2013. Niektóre połączenia znikają, za to pojawiają się długo wyczekiwane kierunki. Podobnie sytuacja wygląda we Wrocławiu, prym wiodą oczywiście tanie linie lotnicze, ale także regularni przewoźnicy dokładają swoje trzy grosze.

W Katowicach irlandzka linia Ryanair wraz z 15 grudnia zdecydowała się zwiększyć częstotliwość lotów z Katowic do Londynu Stansted, gdzie przewoźnik będzie kursować dwa razy na dzień, dodatkowe rejsy do Londynu wygenerowane zostały kosztem połączeń do Birmingham oraz Dublina. Do obu miasto polecimy rzadziej, bowiem Ryanair obciął liczbę rejsów z trzech do dwóch w ciągu tygodnia.

W przypadku Wizz Air, który w Katowicach posiada swoją bazę sytuacja wygląda jeszcze bardziej ciekawie. Już od początku listopada z siatki znikną loty do Liverpoolu. Z początkiem października zawieszono także rejsy do Forli oraz Madrytu.

Zimą zniknie też sezonowe połączenie do Burgas., a loty do Barcelony, Cork, Kolonii, Malme oraz Frankfurtu będą odbywać się rzadziej. Przewoźnik będzie lata nie trzy lecz dwa razy w tygodniu. Rejsy do Dortmundu realizowane będą nie 14, a 12 razy tygodniowo),podobnie zresztą jak loty do Londynu Luton, jeśli zaś chodzi połączenie Katowice- Oslo Torp realizowane będzie nie siedem razy jak dotychczasowo lecz czterokrotnie w ciągu tygodnia.

Jeśli chodzi o naszego narodowego przewoźnika, jedyną zmianą w Katowicach jest skasowanie połączenia do Turynu, które jak zapowiada sam przewoźnik, wróci do siatki połączeń już na wiosnę. Również SAS skasuje swoje rejsy do Kopenhagi z dniem 1 grudnia.

W przypadku Wrocławia karty rozdaje Ryanair, bowiem to tam znajduje się jego pierwsza polska baza. Nowością będzie jedno połączenie do Cork w Irlandii, które wystartują 8 listopada 2012 roku i będą obsługiwane dwa razy w tygodniu. W zimowym rozkładzie nie pojawią się połączenia do Alicante, Bournemouth, Barcelony/Girony, Malagi, na Maltę i Kretę, do Pizy, Rzymu Ciampino i Wenecji Treviso. Kilka destynacji będzie miało również mniejszą częstotliwość. Kosztem Katowic, dodatkowe połączenia do Kopenhagi zaoferuje w okresie zimowy linia lotnicza SAS. Częściej polecimy Eurolotem z Wrocławia do Lwowa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.