Stojące miejsca w samolotach  

Dodane 12 Lipiec - 2013 - kategoria: Linie Lotnicze

Ryanair - stojące miejscaRyanair obecnie rozpoczął walkę z nadzorem lotnictwa, gdyż w przyszłości chce wprowadzić na pokłady samolotów tanie loty na stojąco. Ryanair wpadł na taki pomysł, gdyż linie lotnicze borykają się z coraz to droższym paliwem. Poza tym coraz więcej pasażerów jest zainteresowanych lotami. Mimo dużej siatki połączeń i częstych lotów wciąż brakuje samolotów na wielu trasach. Początkowo myślano o zmianie wyglądu foteli, aby były cieńsze. Zmniejszy się także odstęp między siedzeniami. Według zasad pięćdziesięciu pasażerów przypada na jedną osobę z obsługi pokładowej. Jeżeli będziemy zabierać większą ilość na pokłady samolotów, konieczne będzie zatrudnić dodatkowa osobę. Tym samym zwiększą się koszty lotu, a pasażerowie będą mieli mniejszy komfort.

Ryanair popiera pomysł zmian

Pomysł latania bez siedzeń to innowacja, za która jak na razie głosuje Ryanair, który jest znany z cięcia kosztów i naprawdę niskich cen. Jednak czy takie rozwiązanie będzie odpowiadało turystom? Może się okazać, że podróż na stojąco w ciasnym samolocie sprawi, że pasażerowie będą wybierali innych przewoźników. Tutaj do łask mogą wrócić regularni przewoźnicy, którzy słyną z bardzo dużego komfortu i luksusu. Obecnie regularne linie także chcą obniżyć koszty i niektóre z miejsc na pokładzie oferować jako low cost. Takie pomysły ma linia Air France a także Lufthansa. Pasażerowie będą mogli wykupić jakąś część biletów lotniczych po cenach niższych niż normalne. Mimo tego regularne linie lotnicze korzystają z większych portów lotniczych w centrum miasta, stąd takie loty mogą stanowić konkurencję dla przedstawicieli taniego latania. Regularne linie oferują także posiłki na pokładzie samolotów a także bardziej rozbudowaną jakość usług.

Ryanair – główny przedstawiciel taniego latania

Ryanair to lider rynku europejskiego, więc jeśli wprowadzi w życie pomysł stojących miejsc, prawdopodobnie inni przewoźnicy pójdą w jego ślady. Ryanair w ramach oszczędności poleca także loty tylko z bagażem podręcznym, który jest w cenie biletu. Irlandzka linia ma bardzo poważne plany do 2018 roku, przede wszystkim modernizuje flotę a także planuje sprzedaż biletów lotniczych do Stanów Zjednoczonych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.