Otwarć ciąg dalszy  

Dodane 3 Styczeń - 2013 - kategoria: Tanie Linie Lotnicze

RyanairIrlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair rozkręcają swoje bazy operacyjne, wzbogacając się o kolejne. W ostatnich dniach przewoźnik podawał do publicznej informacji wiadomości o otworzeniu nowych baz, m.in. w chorwackim Zadarze i na greckim lotnisku Chanii.

Ryanair na Bałkanach

W chorwackim porcie lotniczym irlandzki niskobudżetowy przewoźnik zbazuje w kwietniu 2013 r. jeden samolot Boeing 737-800 i uruchomi stąd w sezonie letnim siedem nowych tras. Połączy Zadar tanimi lotami z Paryżem Beauvais, Dublinem, East Midlands, Goteborgiem, Haugesund, Liverpoolem i polskim Wrocławiem. Łącznie będzie stąd operował na szesnastu trasach. Baza operacyjna Ryanaira w Zadarze będzie pierwszą w Chorwacji, a w kolejności w Europie, już pięćdziesiątą czwartą.

Ryanair w Grecji

Następną, szczęśliwą pięćdziesiątą piątą bazę operacyjną, tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią w najbliższym sezonie letnim 2013 r. Na greckim lotnisku Chanii zbazują one jeden samolot Boeing 737-800 i uruchomią z niego swoich jedenaście nowych połączeń. Podróżujący z greckiego portu lotniczego Chanii pasażerowie, będą mogli rezerwować tanie bilety lotnicze Ryanair do Billund, Bremy, Bristolu, Eindhoven, Marsylii, Memmingen, Salonik, Wenecji Treviso, Wilna i dwóch polskich portów lotniczych, Lotniska Modlin i Katowic. W sumie niskokosztowy irlandzki przewoźnik obsługiwać będzie z Krety atrakcyjnych dwadzieścia sześć tras.

Ryanair w Katowicach

Od najbliższego sezonu letniego irlandzkie tanie linie lotnicze uruchomią z katowickiego portu lotniczego nowe połączenia do dwóch atrakcyjnych europejskich krajów, Hiszpanii i Grecji. Przewoźnik parę dni temu zapowiedział stąd od 31 marca 3013 r. dwa razy w tygodniu rejsy do szkockiego miasta Edynburga, a teraz od Prima Aprilisowego dnia, czyli od 1 kwietnia Ryanair oferuje z Katowic tanie loty do Barcelony Girona i Alicante, zaś sześć dni później zainauguruje wspomniany kierunek do Chanii na Krecie. Do katalońskiej stolicy irlandzki niskokosztowy przewoźnik będzie kursował dwa razy w tygodniu. Tak naprawdę zdubluje nimi połączenia węgierskich tanich linii lotniczych Wizz Air, które do Barcelony z Katowic kursują od dwu do czterech razy w tygodniu. Do Alicante i Chanii Ryanair będzie latał raz w tygodniu.

Ryanair w Modlinie i Rzeszowie

Z lotniska Modlin od 26 kwietnia 2013 r. tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią nowe połączenie na grecką wyspę Kreta, a konkretnie na lotnisko Chanii. Przewoźnik liczy na to, że Polscy turyści chętnie skorzystają z atrakcyjnego wakacyjnego kierunku na tę przepiękną wyspę. Udostępnia im na Kretę rejsy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Również Rzeszów będzie się cieszył z nowej oferty Ryanaira. Przewoźnik uruchomi od 31 marca przyszłego roku z podkarpackiej stolicy, dwa razy w tygodniu, we środy i w niedziele, połączenia na Sycylię do Trapanii.

Na wszystkie nowe połączenia Ryanaira są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika tanie bilety lotnicze.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.