Bilety lotnicze do Rzymu – wycofanie się przewoźników  

Dodane 14 Sierpień - 2012 - kategoria: Tanie Linie Lotnicze

RyanairKonkurencja na rynku lotniczym jest ogromna, stąd przewoźnicy musza naprawdę zaoferować ciekawe ceny aby zachęcić pasażerów do wyboru właśnie tej linii lotniczej. Czasami pewne połączenia stają się nieopłacalne. Tak stało się w przypadku Lotu, który zawiesił połączenia z Rzymem, w związku z ekspansją tanich linii lotniczych w porcie lotniczym Modlin. Zarówno Ryanair jak i Wizz Air rozpoczęli rozległą działalność na tym lotnisku. Dlatego więcej pasażerów wybierało tanie loty. Tanie linie lotnicze korzystają z mniejszych lotnisk, dlatego ceny za bilety lotnicze także są mniejsze.

Wizz Air

Od 1 października wizz air także zawiesił połączenia z Włochami a także Hiszpanią. Nie wiadomo jednak dlaczego podjął taką decyzję. Hiszpania zaoferowała wysokie opłaty lotniskowe, stąd wizz air jako przewoźnik niskokosztowy wolał wycofać się z lotniska z Madrytu czy Barcelony.

Rezygnacja z połączeń daje możliwość do otwierania nowych tras. Wizz air zachęca do zakupu biletów lotniczych do Budapesztu. Wprowadza także zmiany dotyczące wnoszonego bagażu podręcznego na pokład samolotów. Wizz air chce udoskonalić i usprawnić system odpraw, aby tanie linie lotnicze nie były kojarzone ze spóźnieniami i niższą wartością usług. Ponadto pasażerowie, którzy chcą wziąć więcej bagażu musza liczyć się z dopłatą – czyli wizz air także na zmianach chce odnotować zyski.

Ryanair i Wizz Air walczą o klienta

Wśród przedstawicieli taniego latania panuje spora konkurencja. Dlatego wizz air i Ryanair walczą o klienta. Czym mogą przekupić pasażerów jak nie niskimi cenami? Jeszcze lepszym rozwiązaniem są darmowe bilety lotnicze rozdawane przez Ryanair a także i wizz air w porcie lotniczym Modlin. Wizz air zaoferował 69 darmowych biletów, po czym irlandzki konkurent zaproponował aż 500. Warto więc pojawić się na tym lotnisku a jeśli będziemy mieć szczęście możemy upolować bezpłatny lot na wczasy. Konkurencja jest ogromna gdyż oba przewoźnicy latają na tych samych bądź podobnych kierunkach.

Nowe lotnisko w Modlinie wywołało burzę emocji. Niestety przy otwarciu okazało się że nie wszystko zostało dopracowane. Dziennikarzy relacjonujących otwarcie przywitał cieknący dach a także kilka innych usterek. Lotnisko było otwierane na szybko, aby zdążyć przed otwarciem euro. Wizz air od lipca zrezygnował z tanich lotów z Okęcia a wszystkie połączenia przeniósł do Modlina. Mimo drobnych wad niskie ceny za bilety oferowane przez tanie linie lotnicze na tym lotnisku, rekompensują wszystkie straty i małe niedogodności.

Autor: RYANAIR

Otagowane jako: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.